Abakion tilbyder sine kunder en "Dynamics NAV Manufacturing Group", der mødes hvert halve år med de af vores kunder, der anvender NAV Produktionsstyring.
Erfagruppe, hvor kunder kommer til orde
Ideen er, at vi vil lade vores kunder komme til orde og lære af hinandens måde at bruge systemet på, så de bedste idéer kan forplante sig og skabe værdi. Fremtidige møder vil kombinere nyt fra Abakion og vores løbende nye add-ons til NAV samt det input, som hver enkelt deltager kan bidrage med erfaringsmæssigt.
Fingeren på pulsen
Erfagruppen bliver muligheden for kunder og Abakion til at være med på noderne og italesætte, hvad behovene og ønskerne er og hvilke ting, der rører sig i markedet. Som et plus deltager den ansvarlige for udviklingen af produktionsstyringen i Dynamics NAV i Microsofts udviklingscenter også i netværket. I netværket bliver der åbnet mulighed for rundvisning og besøg i deltagernes virksomheder og deres produktionsapparat.
Deltagelse
Har du som produktionskunde lyst til at deltage i produktionsnetværket, så send en forespørgsel om mulighed for deltagelse til Konsulentchef Sune Lohse på slo@abakion.com
|